Události roku 2006

 

Vánoční koncert

LILA Domov pořádal tradiční VÁNOČNÍ KONCERT, který se konal v neděli 7. 1. 2007 v 15 hodin v kostele sv. Aloise v Otnicích. Účinkovali žáci ZUŠ se zaměřením na církevní hudbu, Dětský chrámový sbor ze Střelic a Dětský chrámový sbor ze Starého Lískovce v Brně, pod vedením sbormistra Pavla Hamříka.

Vánoční akce ve Vaňkovce.

Od 1.12. do 21.12. 2006 bylo v brněnské Galerii Vaňkovka u Intersparu tablo s portréty našich dětí s přáním co si každé dítě přeje k vánocům. Návštěvníci Vaňkovky mohli koupit konkrétní dárek pro konkrétní dítě a předat jej hostesce, která jim za naše děti poděkovala malou pozorností. Firma INTERSPAR pořádala vánoční akci pro děti z dětských domovů a pro Galerii Vaňkovka vybrala právě náš domov. Portréty našich dětí vytvořili podle fotografií žáci 8.a 9. třída a školní družiny Základní školy v Dambořicích. Měli jsme velkou radost, že přání všech našich dětí byla splněna. Dárky nám byly předány 22.12. a naše děti je dostaly po stromeček.

Daruj dárek s Českým rozhlasem.

Jako každý rok i tentokrát jsme se zapojili do akce Daruj dárek s Českým rozhlasem. Od 4.12 do 17.12 proběhla sbírka hraček. Na www.rozhlas.cz/darujhracku/portal/ našli zájemci informace o možnosti darovat hračku k vánocům dětem z dětských domovů. Dárky nám byly předány 22.12.2006 v rámci Galakoncertu v Havlíčkově Brodě.

Dýňování aneb podzimní radovánky.

19. 10. 2006 se děti z LILA domova zúčastnily dýňování se svými kamarády ze ZŠ Dambořice. Dýňování předcházela oslava úspěšné účasti ve výtvarné soutěži na téma "FOTBAL". Fotoreportáž najdete ve fotogalerii.

Ozdravný pobyt Borovinka.

Jednota Orel v Telnici nám nabídla od 2. do 6.10. využít volné kapacity jejich překrásného sportovně rekreačního zařízení Borovinka v Domaníně u Bystřice nad Pernštejnem. Bylo tam krásně a mají to tam pěkné - fotogalerie.

Ozdravný pobyt Beskydy - chata „Čarták“.

Naši kamarádi z Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených děti v ČR, klubu „Paprsek“ z Vyškova nás pozvali na týdenní ozdravný pobyt do Beskyd. Chata „Čarták“ od 19.8 do 26.8.2006 ožila celotáborovou hrou Cesta kolem světa za 7 dní. Díky za to, že máme takové kamarády, se kterými se dají podnikat tak prima věci. Fotodokumentaci najdete zde.

Ozdravný pobyt v Březejci

Na sklonku prázdnin jsme dostali nabídku na ozdravný pobyt v rekreačním středisku Svazu tělesně postižených v ČR. Rádi jsme této nabídky využili a navštívili jedno z nejlepších zařízení pro postižené. Více ve fotogalerii.

Návštěva ze Španělska.

V polovině července za našimi dětmi celý týden dojížděly dobrovolnice hnutí Opus Dei, děvčata ze Španělska, která přijela na Moravu vykonávat pomocné práce ve farnostech. Tato vzácná návštěva projevila přání věnovat se po práci našim dětem. Jak si naše děti a dobrovolnice ze Španělska týden užily uvidíte ve fotogalerii.

Výlet lodí po Brněnské přehradě.

V rámci zpestření denního programu a po velmi dobrých zkušenostech z výletu do ZOO, jsme uspořádali výlet lodí po Brněnské přehradě. Fotoreportáž najdete ve fotogalerii.

Výlet do Brna

Výlet do Brna.

Nejen ozdravný pobyt udělá dětem velkou radost, ale i malý výlet do blízkého města je pro ně velikým zážitkem. A tak jsme vytvořili dvě skupinky, které uspořádaly výlet vlakem a tramvají spojený s návštěvou ZOO Brno a cukrárny v obchodním centru v Brně. A že si to děti opravdu užívaly, se přesvědčíte na fotografiích ve fotogalerii.

Ozdravný pobyt ve Svojanově

Na začátku června jsme s dětmi byli na ozdravném pobytu ve Svojanově v hotelu Mírovka, který se nachází v klidném údolí říčky Mírovky. Jak jsme se měli a jak je tam hezky se podívejte ve fotogalerii.

Mezinárodní den dětí

Mezinárodní den dětí.

I v našem domově jsme s dětmi slavili Mezinárodní den dětí. Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Výroční zpráva za rok 2005

18.5.2006 jsme uzavřeli a připravili ke stažení Výroční zprávu za rok 2005. V ní se dočtete jak jsme v loňském roce o děti pečovali, jak jsme hospodařili a další důležité informace o našem Domově pro postižené děti.

Jaro v LILE

Jaro v LILE.K jaru neodmyslitelně patří záplava jasně žlutých pampelišek. Že se dají využít i ke hraní se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Rej čarodějnic

Poslední dubnový den patří čarodějnicím. Jaké byly v našem domově si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří.

Dne 26.4.2006 proběhl v našem domově tradiční den otevřených dveří. Jako každý rok i letos jsme přivítali naše příznivce, přátele, známé i profesní kolegy. Každý z návštěvníků měl možnost svoje dojmy vyjádřit zápisem v návštěvní knize. Tato spontánní a milá slova nás vždy potěší a povzbudí do další práce. Citujeme jednoho z návštěvníků: "Jsem velmi šťastná, že jsem mohla poznat vaše nádherné zařízení. Ráda vás opět navštívím a do dalších let vám přeji vše dobré, protože to, s jakou láskou a péčí přistupujete k dětem nemůže být nikdy dostatečně oceněno. To se musí stát skutečným posláním v životě."

Velikonoční pomlázka

I naše děti si užívaly radostí spojených s velikonoční pomlázkou. Co všechno se událo, jak se jim pomlázka líbila a ještě více si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Maškarní ples pro děti

Děti z našeho domova se 20.1.2006 zúčastnily maškarního plesu pořádaného Asociací rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, klubu "PAPRSEK" Vyškov. Reportáž si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Charitativní koncert v kostele

V závěru loňského roku se konal v místním katolickém kostele charitativní koncert na podporu naše domova. Mimo vysoké kvality účinkujících se tentokrát vyznačoval i značnou návštěvností nejen místních obyvatel.

Vánoční besídka

V předvánočním čase jsme pro naše děti připravili vánoční besídku spojenou s ukázkami vánočních tradic a rozdáváním dárečků pro naše děti. Více uvidíte ve fotogalerii.

Mikulášská besídka

V adventním čase jsme pro naše děti připravili zábavný program - Mikulášskou besídku. Více již ve fotogalerii.

Ozdravný pobyt ve Frýdlantu nad Ostravicí

V rámci plánu ozdravných pobytů jsme s dalšími dětmi z našeho domova absolvovali týdenní ozdravný pobyt v Beskydech. Jak se tam o nás starali a co všechno jsme s dětmi zažili můžete vidět ve fotogalerii.

Tradiční vyřezávání bubáků z dýní

Na podzim jsme si s dětmi vyzkoušeli vyřezávání nádherných bubáků z dýní. Co se nám i dětem podařilo si můžete prohlédnout ve fotogalerii.