Události roku 2007

 

Daruj dárek s Českým rozhlasem.

Jako každý rok i letos jsme se zapojili do akce Daruj dárek s Českým rozhlasem. Na internetových stránkách Českého rozhlasu byl portál s přáními našich dětí, kde si mohli zájemci vybrat dárek pro dítě a pomocí organizátorů předat našemu domovu. Dárky jsme si převzali v rámci Galakoncertu v Havlíčkově Brodě dne 20.12.2007. Děkujeme všem dárcům i organizátorům.

Návštěva mateřského centra

Naši kamarádi z mateřského centra nás pozvali na návštěvu. Hezky jsme si to s nimi užili. Více ve fotogalerii

Listopad, listopad ...

Naši školáci malují podzim a jde jim to náramně. Více ve fotogalerii

Podzimní dýňování

Tradiční akce podzimního dýňování opět vykouzlila ve tvářích dětí z LILA domova úsměvy a radost. Děti si v MŠ i ZŠ vyzdobily dýně a pak večer vyjely za kamarády do Dambořic. Spolu s ostatními plnily úkoly, starší kamarádi jim pomáhali, připravili malé občerstvení i překvapení ve formě velkého balíku s hračkami. Více ve fotogalerii

Projekt: „Ať zmizí šeď, hned teď“

Děti z LILA domova se zapojily spolu se svými učitelkami do projektu místního mateřského centra „Ať zmizí šeď, hned teď“. Předmětem činnosti bylo proměnit šedou zeď dětského hřiště v barevnou. Děti dostaly barvy, štětce, barevné křídy a mohly dát zelenou své fantazii. Více ve fotogalerii a na stránkách projektu "Make a Conection".

Velká podzimní vycházka.

Poslední podzimní dny využily paní učitelky k velké, ale opravdu velké vycházce do polí. Po takové túře i svačinka chutná jinak. Více ve fotogalerii

HOSPIMEDICA

Jako každý rok i letos jsme se aktivně zúčastnili veletrhu Hospimedica. Od 16. do 19.10.si měli možnost návštěvníci brněnského výstaviště prohlédnout náš informační panel v pavilonu C

Výlet do ZOO v Hodoníně.

25.září 2007 byl krásný podzimní den. Netrpělivě jsme čekali na zájezdový autobus, který přivezl ze Slavkova naše kamarády ze Střední integrované školy. Společně jsme pak uháněli směr Hodonín. Už v autobuse bylo veselo, naše děti se umí radovat z každého zážitku, stačilo, aby kolem nás projelo velké auto, traktor nebo byly v zahrádce ovečky. A co teprve v Zoologické zahradě! Lamy, pštrosi i barevní papoušci. Nejvíc se dětem líbily opičky. Více ve fotogalerii a na webových stránkách projektu Make a Connection, ( http://www.pripojse.cz/projekty/jihomoravsky-kraj/ ), v rámci kterého byla celá tato akce realizována.

Ozdravný pobyt Nová Ves u Frýdlantu nad Ostravicí.

Od 10. do 14 9. strávilo pět dětí a pět tet v krásné přírodě v podhůří Beskyd. Více ve fotogalerii

Vystoupení šermířů 2007.

V sobotu 11.8. 2007 ožil park a prostranství před otnickou Základní školou rytíři a dámami v dobových kostýmech, lukostřelbou, zápolením na meč, hodem kopím, ostřelováním pevnosti katapultem a dalšími soutěžemi v duchu rytířském. Děti, které si dodaly odvahu a soutěží se zúčastnily, obdržely žold a za ten si mohly koupit nějakou tu sladkost nebo jinou drobnost. V neustálém obležení, hlavně těch menších, byl i skákací hrad.Dopolední vystoupení domácí rytířské skupiny a odpolední představení pozvaných šermířských skupin Lucius a Carpe diem zaujalo děti i dospělé. Celodenní program ukončil táborák a ohňostroj.Za uspořádání této akce patří dík Rytířům Země Moravské z Otnic.Málokdy se stává, že se najde někdo, kdo má chuť pro druhé něco zorganizovat a ještě tím někomu pomoci. Rytíři nelenili, uspořádali celodenní akci, oslovili sponzory a výtěžek věnovali dětem z LILA Domova. Umožnili strávit příjemný den nejen dětem z domova, ale i všem ostatním. Skláníme se před rytířským duchem dnešních rytířů, kteří neváhají pozvednout meč pro dobrou věc. Ještě jednou za děti z LILA domova děkujeme. Obrázky z ležení najdete ve fotogalerii.

Ozdravný pobyt Jevíčko 2007.

V termínu 29.7. - 4.8. jsme absolvovali další ozdravný pobyt v Jevíčku. I když nám letos počasí nepřálo tak jako loni, v krásném lesnatém prostředí se dětem velice líbilo. Do sytosti se najedly ostružin, které dosud neznaly A že jim Chutnaly se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Školní miniakademie 2007

Na konci roku všichni pracovníci LILA Domova obdrželi krásnou pozvánku. „Děti z MŠ Vás zvou na miniakademii ku příležitosti zakončení školního roku. Zvou Lilata“ Takové pozvánce nešlo odolat a kdo přišel v určený termín do slavnostně vyzdobené tělocvičny, rozhodně nelitoval. Účinkující nastoupili v červenobílých „dresech“. Sílu a obratnost ukázali při cvičení, následovala hra na hudební nástroje a zpěv. Své vystoupení ukončily tanečky. Lilata ukázala co všechno dokážou, potlesk obecenstva nebral konce. Přiznám se, že po ukončení jsem cítila zvláštně smíšený pocit hrdosti, dojetí a vděku. Hrdosti na naše děti, jak moc jsou šikovné, dojetí, to když děti během vystoupení mávaly svým tetám, upozorňovaly na sebe a odbíhaly za nimi do hlediště pochlubit se, a vděk za každodenní trpělivou práci našich úžasných učitelek. Atmosféra Miniakademie na Vás jistě dýchne ve fotogalerii.

Hipoterapie a canisterapie v Nedvědici 2007

Od 11. do 15. června jsme měli možnost strávit pět krásných slunečných dnů v hotelu Myslivna v Nedvědici. Celý pobyt byl zaměřen na hipoterapii a canisterapii, zbylo však dostatek času na výlety, vycházky a koupání. Dětem se jízda na koni líbila a pejsci, které všichni dobře známe z celoročně probíhající canisterapie v našem zařízení, byli jejich velcí kamarádi. Nezapomenutelné zážitky si děti odnesly i z návštěvy hradu Perštejn a ze Šiklova mlýna. Děkujeme nejen všem sponzorům, ale i těm, kteří nám pobyt připravili a celý týden se o nás starali. Přiblížit tuto nádhernou akci si můžete ve fotogalerii.

Den dětí 2007

30. května se naše tělocvična proměnila v pestře vyzdobený taneční sál. Děti slavily svůj svátek. Taneční hravé dopoledne pro všechny děti z Domova LILA nachystaly učitelky ze ZŠ a MŠ Ibsenova. K poslechu i tanci přijela zahrát skupina DUONIS ze Slatiny. Veselé písničky a radostný výskot přilákal i ostatní pracovnice Domova, které dětem nachystaly sladké pohoštění. Více již ve fotogalerii.

Ozdravný pobyt Borovinka

V termínu od 21.5. do 25.5. jsme v rámci ozdravných pobytů pro děti již podruhé navštívili sportovně-rekreační areál Orla Telnice - Borovinka v Domaníně u Bystřice nad Pernštejnem. Pobyt se vydařil více než dobře: počasí nádherné, prostředí pro naše děti ideální, kuchyně výtečná. Důkazem jsou tyto fotografie.

Výlet do lesa

Všechny děti milují výlety, a měli byste vidět tu radost, když naše děti zjistí, že se něco chystá. Tentokrát jsme pro ně připravili výlet do lesa, na konvalinky. Zahráli jsme si různé hry, poznávali prostředí lesa a pro potěšení jsme si natrhali kytičky konvalinek. Před odjezdem jsme dětem dopřáli občerstvení v altánku u hájenky. Fotoreportáž najdete ve fotogalerii.

Mateřské centrum

V rámci integrace učitelky s dětmi pravidelně navštěvují mateřské centrum SAD v Otnicích. Setkávají se zde s kamarády a jejich maminkami, kteří chodí na zahradu domova LILA. Děti si spolu hrají, kreslí, tančí, zpívají. Tato setkání podporují sociální vyspělost dětí a pomáhají bourat společenské bariéry. Více se můžete podívat ve fotogalerii.

Keramická dílna

Na návštěvě u kamarádů ze školní družiny v Dambořicích jsme vyzkoušeli opět něco zajímavého – práci v keramické dílně. Děti z domova se svými učitelkami a děti ze ZŠ Dambořice s paní vychovatelkou i tento rok připravují společnou práci na celostátní výtvarnou soutěž. Práce s hlínou dětem přinesla nové prožitky a zkušenosti, jak můžete vidět ve fotogalerii.

Pálení čarodějnic

V pondělí 31.4.2007 jsme navštívili pštrosí farmu a eko farmu, kde děti skotačily s mnoha zvířátky. Poté jsme se zúčastnili 5. ročníku Pálení čarodějnic v Hruškách. Více se můžete podívat ve fotogalerii.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří. Dne 25.4.2007 jsme přivítali na tradičním Dni otevřených dveří naše přátele, kamarády, známé i neznámé lidičky, odborníky i laiky, kteří se přišli podívat, jak se máme a co děláme. Návštěvníci popsali krásnými vzkazy šest listů naší návštěvní knihy. Dovolíme si jeden zápis citovat: „ Mamince se líbilo ve škole, mě jak jsou vychovaný děti a koláče byly výborný.“
 

Jarní akce

Jaro je tady a my si ho pěkně užíváme. Pořádáme velké výlety do přírody, výpravy za mláďátky a chystáme velikonoce. Nevěříte? Tak se podívejte na fotogalerii.

Karnevalová sezóna

Karnevaly a maškarní plesy jsou v plném proudu. My jsme byli plesat ve Vyškově a v Otnicích. Viz fotogalerie.

Muzeum hraček

Dne 6.2. jsme navštívili brněnské Muzeum hraček. Výprava to byla veliká a nejlepší bylo, že jsme si tam mohli s hračkami i pohrát. Podívejte se do fotogalerie.