PODĚKOVÁNÍ

DĚKUJEME VŠEM DÁRCŮM, KTEŘÍ NA NÁS V PŘEDVÁNOČNÍM ČASE MYSLELI A OBDAROVALI NAŠE DĚTI. VELICE SI VÁŽÍME LIDSKOSTI A LASKAVOSTI, KTEROU NÁM SVÝM DAREM POJEVILI.

Vánoční besídky

Vánoční besídku měla každá skupinka dětí zvlášť. Tety všechno připravily a v komorním prostředí u rozzářeného stromku jsme mlsali cukroví, zpívali koledy a rozbalovali dárky. Ať žijí vánoce! Atmosféru si přiblížíte ve fotogalerii.

Galakoncert

Dne 18.12. jsme se zúčastnili Galakoncertu v KD Ostrov v Havlíčkově Brodě. Po bohatém kulturním programu jsme si převzali dárky z akce „Daruj hračku s Českým Rozhlasem“. Děkujeme organizátorům ze sdružení Tango – One World.

„Jižanský Ježíšek“

Ve čtvrtek 17.12. k nám přijel Jižanský Ježíšek a přivezl nám dárky z Jižanského vánočního stromu splněných přání z Alberta Hypermarketu v Hodoníně. Akci pořádá Rádio Jih a opravdu každý dostal co si k vánocům přál.

Vánoční dílny

Tvoření není nikdy dost a tak jsme 17.12. měli celé dopoledne vánoční dílny. Vytvářeli jsme ozdoby - andílky, strojili vánoční strom, zdobili perníčky a vyráběli nepečené cukroví. Jak se nám dařilo se můžete podívat ve fotogalerii.

Pečení perníků

V pondělí 14.12. jsme s našimi kamarády ze ZŠ a MŠ v Nížkovicích pekli perníčky. V nížkovické škole jsme společně vyráběli perníkové rybičky, hvězdičky andílky a zkusili jsme i uplést vánočku. Jak jsme šikovní se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Divadýlko “Jak zvířátka našla domov“

Proč divadýlko, no protože nám přišli zahrát opravdu malí herci. Divadlo totiž nacvičily maminky z otnického SADu se svými dětmi a teď pozor věkový průměr herců je 1,5 roku! Divadlo se konalo 9.12. Představení se moc líbilo, zakončili jsme ho společným zpěvem a velkým potleskem. Podívat se můžete ve fotogalerii.

Odpoledne plné písniček

V sobotu 5.12. nám přijeli hrát a zpívat muzikanti „Trio Majer“. Jejich doménou jsou písničky z pohádek, kterými nám rozveselili pošmourné skorozimní odpoledne. Tito muzikanti byli u nás už podruhé. Moc jim děkujeme za čas a energii, kterou nám nezištně věnují.

Svatý Mikuláš

Trošku s předstihem k nám dorazil 4.12. svatý Mikuláš s andělem a čertem. Nadílka byla bohatá, děti měly radost a užily si to. Děkujeme Základní škole v Otnicích.

Vánoce, vánoce přicházejí

Už 1.12. nás s vánoční atmosférou navštívili naši kamarádi ze Střední integrované školy v Rousínově – nyní spojení s Integrovanou školou ve Slavkově. Společně jsme si pohráli a zazpívali. Dostali jsme i krásné dárečky výrobky našich kamarádů, dětskou kolébku, stoličku, krmítko pro ptáčky, ale i krásného a taky moc dobrého „Medvídka-dort“. Jsme rádi, že takové prima kamarády máme.

Solná jeskyně

Díky sponzorům můžeme navštěvovat solnou jeskyni. Tato terapie je vhodná pro děti s oslabenou imunitou a alergiky. Navštěvujeme solnou jeskyni Alpera ve Vyškově. Podívat se můžete ve fotogalerii.

MEDICAL FAIR 2009

Jako každý rok i letos jsme vystavovali informační panel na veletrhu Medical Fair 2009 v pavilonu C v sekci neziskových organizací „Pro váš úsměv“. Kdo veletrh navštívil určitě nelitoval i náš panel byl důstojnou prezentací domova.

Ozdravný pobyt Karlov

V polovině měsíce září jsme byli na týdenním ozdravném pobytu v Karlově v Jeseníkách. Počasí nám přálo tak jsme si užili krásný podzim na horách. Podívat se můžete ve fotogalerii.

Do školy s úsměvem

Dne 8.9. se naši školáci vydali do Brna na slavnostní akci „Do školy s úsměvem“, kterou každoročně pořádá Obecně prospěšná společnost Gustava Broma pro zdravotně postižené. Dětem se nejvíc líbily mažoretky a divadelní představení „O třech prasátkách“. Více ve fotogalerii.

Šermířský den pro LILA Domov

V neděli 6.9. se v parku před našim domovem bojovalo. Celé odpoledne se střídala vystoupení skupin historického šermu s hrami a soutěžemi pro děti. Kdo přišel, rozhodně nelitoval. Děti si mohly vyzkoušet boj s mečem a štítem, hod kopím i střelbu z luku a mechanického praku. Z těchto soutěží získaly žold - zlaťáky, za které si mohly koupit sladkosti. Dalšími atrakcemi byla jízda na koni, skákací hrad a trampolína. Děkujeme všem skupinám historického šermu „Rytíři země Moravské“, „Carpe Diem“ a „Lucius“, kteří odpoledne připravili a výtěžek věnovali našemu domovu. Více ve fotogalerii.

Ozdravný pobyt s Paprskem

Letos jsme se opět zúčastnili prázdninového tábora, který v termínu od 15.8.2009 do 22.8.2009 pořádalo Sdružení Paprsek. Tentokrát bylo téma tábora Egypt. Mumie, pyramidy a Egypťané nás provázeli celým táborem, ale užili jsme si i koupání a výletů. V Radějově nedaleko Strážnice se nám moc líbilo. Přesvědčit se můžete ve fotogalerii.

Dar od sokolnických stárků

Dne 23.6. nám přivezli dárky pro naše děti zástupci stárků ze Sokolnic. Odrážedla, dětské hudební nástroje, čepice a kloboučky nakoupili z výtěžku letošních hodů. Moc jim za to děkujeme. Sokolničtí musí být na svoji omladinu pyšní.

Aloiské hody

Jako každý rok i letos jsme se byli vyřádit na kolotočích, které přijely do Otnic na Aloiské hody. Děkujeme provozovatelům, že nám umožnili využít jejich atrakce zdarma. Více ve fotogalerii.

Ozdravný pobyt s hipoterapií v Nedvědici

Od 14. do 20.6. jsme byli na ozdravném pobytu s hipoterapií a canisterapií v Nedvědici. Pobyt, který pořádá naše canisterapeutka Pavla Veltruská je již tradicí. Stejně jako vloni i letos s námi byly kamarádky z Domova pro osoby se zdravotním postižením v Nalžovicích u Příbrami. Více ve fotogalerii.

Školní „Akademie“

Ve středu 10.6. jsme s našimi učitelkami odjeli na školní „akademii“ do Brna na Ibsenovu. Vystoupení se nám moc povedlo, všem jsme ukázali, jak jsme šikovní.

Výlet na Jalový dvůr

Tato akce začala vlastně v zimě, když se MŠ a ZŠ v Nížkovicích rozhodla podpořit náš domov. Uspořádali sbírku na společnou akci, kterou si samy děti z Nížkovic odhlasovaly - velký výlet na Jalový dvůr. V úterý 9.6. jsme vyjeli. My autobusem školáci z Nížkovic pěšky přes les. Na „Jalováku“ jsme si užili s kamarády krásný den, viděli spoustu zvířátek, dali jsme si buřtík a spokojeni se vrátili domů. Děkujeme MŠ a ZŠ Nížkovice za finanční podporu této akce. Více ve fotogalerii.

Pohádková plavba po řece Moravě

Pátek 5.6. byl krásný den. Přijeli kamarádi ze SOŠ nábytkářské v Rousínově, společně jsme nasedli do autobusu a uháněli do Hodonína. Měli jsme objednanou pohádkovou plavbu po řece Moravě. Zážitek to byl úžasný. Doprovázeli jsme královnu Konstancii, hlídali poklad, naši loď přepadli piráti, ale my jsme si s nimi poradili. Poklad byl zachráněn a tak jsme mohli vesele mávat na břeh Červené Karkulce, Vodníkovi, Ježibabě, Víle i Tygrovi. Nakonec krásný princ zachránil z vody Plaváčka. Jen místní rybáři neměli pro naši hru pochopení. Děkujeme kamarádům z Rousínova, za sponzorský dar, díky němuž jsme si tento výlet mohli dopřát. Více ve fotogalerii.

Ozdravný pobyt Borovinka.

Stejně jako vloni tak i v letošním roce jsme využili nabídku Orla Telnice na pobyt v jejich rekreačním zařízení Borovinka v Domašově. Užili jsme si krásný květnový týden na Vysočině. Více ve fotogalerii.

Koncert skupiny „Majer trio“

V sobotu 23.5. nám přijeli zahrát a zazpívat muzikanti „Majer trio“. Písničky z pohádek a různé hrátky nebraly konce, zatancovali jsme si a dokonce i zahráli na „vozembouch“. Děkujeme Majer triu za krásné odpoledne, které našim dětem připravili bez nároku na honorář i za hračky, kterými nás obdarovali. Více ve fotogalerii.

Škola v přírodě

Třetí květnový týden jsme strávili ve škole v přírodě v rekreačním středisku Prudká v údolí řeky Svratky. Výuku doplnily vycházky a hry na hřišti a v lese. Součástí pobytu byla i diskotéka, hledání pokladu a táborák. Největším zážitkem byla jízda vlakem. Vše uvidíte ve fotogalerii.

Návštěva zábavního centra Bongo

V rámci integračních aktivit jsme s žáky školní družiny v Dambořicích navštívili zábavní centrum Bongo v Brně. Kamarádi z Dambořic nás vyzvedli v domově a jeli jsme autobusem až do Brna, do Heršpic, kde je krásné zábavné centrum. Vyzkoušeli jsme si lezení na sopku, skákání na trampolíně, různé labyrinty, průlezky a skluzavky. Dokonce jsme řídili i autíčka.Děkujeme provozovatelům Bonga, že nám umožnili vstup za zvýhodněnou cenu. Jak jsme si to užívali můžete vidět na fotografiích.

Velká vycházka

5.5. jsme jeli na tradiční veliký výlet do lesa do Lovčiček. Užili jsme si nádhernou jarní přírodu a vydováděli se na cestičkách, po kterých běhají lesní zvířátka. Nakonec jsme ještě našli sladký poklad. Přiblížit atmosféru si můžete na fotografiích.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří. Dne 29.4.2009 proběhl tradiční Den otevřených dveří. Návštěvníků přišlo jako každý rok hodně a my jsme rádi, že se o naše zařízení lidé zajímají. Krásná slova v návštěvní knize i úvahy žáků, kteří po návratu od nás psali ve škole své dojmy z návštěvy si můžete přečíst v pdf.
 
 
 
 

Velikonoce

Na velikonoce jsme se připravovali jak jen se dalo. Tvořili jsme výzdobu, míchali jarní pomazánky, bylo toho hodně, co pro nás paní učitelky připravily. Nejvíc nám to šlo při velikonočních dílnách což je vidět na fotografiích

Návštěva kamarádů z Nížkovic

Od loňského roku máme nové kamarády, holky a kluky z mateřské a základní školy v Nížkovicích. Společně jsme už podnikli hodně akcí, ve fotogalerii. najdete fotografie z jejich poslední návštěvy u nás.

Zimní radovánky

„Sněží, sněží, mráz kolem běží“, ale nám to nevadí, my jsme rádi a užíváme si zimy a sněhu. Jak, se můžete podívat ve fotogalerii.

Zimní ozdravný pobyt v Karlovicích

Od 4. do 10.ledna.2009 jsme byli s dětmi na zimním ozdravném pobytu v Karlovicích. Užili jsme si zimních procházek a bobování. Udělali jsme si i výlet do nedalekého lázeňského městečka Karlova Studánka. Jak jsme se měli se můžete podívat ve fotogalerii.

Tradiční Vánoční koncert

Děkujeme všem, kteří přišli na Vánoční koncert, který jsme pořádali v neděli 11. ledna 2009 v 15 hodin v kostele sv.Aloise v Otnicích. Jako tradičně přijeli zazpívat Chrámový sbor z Brna Starého Lískovce a ze Střelic u Brna.