Vánoční besídka maláčků

Dne 23.12. se sešli pod vánočním stromkem děti maláčci a všechny jejich tety. Zpívali se koledy, mlsalo se cukroví, ale hlavně se rozdávaly dárky. Letos jich bylo díky hodným lidem opravdu hodně.

Vánoční koncert v Nížkovicích

Ve čtvrtek 22.12. jsme jeli na vánoční koncert do Nížkovic. Tak jako loni i v letošním roce pro nás v kostele sv. Kunhuty uspořádali vánoční koncert kamarádi ze Základní a Mateřské školy v Nížkovicích. Dobrovolné vstupné je určeno pro náš domov. Moc děkujeme.

Vánoční besídka u středňáků

Přišli jsme k vám na koledu, Nesem vám noviny, nejoblíbenější Ježíšku panáčku a další koledy zněly ve středu 21.12. do chroupání perníčků, šustění papíru a radostného veselí při rozbalování dárků. Děti s tetami měli besídku a vy je můžete navštívit ve fotogalerii.

„Jižanský Ježíšek“ z Rádia Jih a vánoční besídka u velčáků

V úterý 20.12. přijel „Jižanský Ježíšek“ a přivezl spoustu krásných dárků z akce „Jižanský vánoční strom“, kterou pořádá Rádio Jih v nákupním centru Cukrovar v Hodoníně. A protože se zrovna konala vánoční besídka u velčáků, tak si pomocníci Jižanského Ježíška (pracovníci Rádia Jih) užili i správný besídkový mumraj. Děti se radovaly z dárků a hned také chtěly všechny dárky vyzkoušet. Jejich radost uvidíte ve fotogalerii. Mnohokrát děkujeme Rádiu Jih i všem dárcům.

Galakoncert v Ostravě

V sobotu 17.12. jsme byli pozvaní na Charitativní galakoncert do hotelu Imperiál v Ostravě. V rámci koncertu se rozdávaly sponzorské dary a také zde byla vyhodnocena celostátní soutěž o nejhezčí vánoční ozdobu. Jsme vděční, že jsme mohli „být na podiu“ hned dvakrát. Hejtman Jihomoravského kraje pan JUDr. Michal Hašek nám předal ze svého poslaneckého platu dar 50.000,-Kč a vyhráli jsme 7. místo v kategorii kolektivů soutěže o nejkrásnější vánoční ozdobu. Obojí považujeme za velkou čest a děkujeme zejména panu hejtmanovi za jeho velkorysost a přízeň.

Daruj hračku s Českým rozhlasem

Dne 16.12. jsme jeli na Galakoncert do Havlíčkova Brodu kde v sále kulturního domu Ostrov proběhlo zakončení letošní vánoční akce Daruj hračku s Českým rozhlasem. Tak jako každý rok patří velké díky organizátorům i všem dárcům, protože jsme si užili výborný kulturní program a odvezli překrásné dárky.

Vánoční dílny

Každoročně probíhají v LILA domově vánoční dílny pod vedením učitelek speciální školy. Tento rok nebyl výjimkou. Ve středu 15.12. si děti užily společné vytváření i hudební produkci. Výsledkem jejich snažení byly nazdobené perníčky, perníková chaloupka i vánoční kytice. Jak se nám vše povedlo se podívejte ve fotogalerii.

Výlet na vánoční trhy do Brna

Ve čtvrtek 8.12. jsme si udělali veliký výlet jeli jsme integrovanou dopravou až do Brna užít si vánoční atmosféru na vánoční trhy. Byl to opravdu zážitek, jak je vidět na fotografiích.

Svatý Mikuláš

Dne 6.12. zrovinka na svůj svátek k nám přišel svatý Mikuláš s anděly a čerty. Napřed jsme byli trošku zaražení, ale když z košíku andílci vylovili šustivé balíčky se sladkostmi, bylo po ostychu. Vánoční nálada k nám vstoupila s koledami a perníčky, jak uvidíte ve fotogalerii. Děkujeme kamarádům ze Základní školy v Otnicích.

Adventní setkání s kamarády

V pondělí 5. prosince děti s učitelkami speciální školy opět navštívily kamarády v MŠ a ZŠ v Nížkovicích. Společně pekly perníky, hrály si, zpívaly koledy… Navštívil je i Mikuláš s andělem a čertem. Jak to vše probíhalo vám ukážou záběry ve fotogalerii.

Sponzorský dar

V sobotu 3.12. jsme si byli převzít na zámku ve Slavkově sponzorský dar od pánů poslanců Radka Johna a JUDr.Víta Bárty. Děkujeme za dar i za krásný počin - v rámci oslavy svých narozenin obdarovat potřebné.

Výstava obrazů pro LILA

Dne 26.11.2011 byla v restauraci „U Kostela“ v Újezdě u Brna slavnostně zahájena prodejní výstava obrazů mladé grafičky Katrin Buttigové s tematikou Napoleonských válek. Výstavu pořádá Císařská napoleonská garda. Výtěžek dobrovolného vstupného poputuje do našeho zařízení. Děkujeme.

Školící akce u nás

Dne 23.11.2011 pořádala v našem zařízení pro naše zaměstnance a další zájemce Agentura Slavíčková, s.r.o. školící akci „Péče o děti s DMO“. Přednášející paní Bc.Marie Hradilová poutavou formou seznámila přítomné s problematikou DMO, podtrhla spolupráci fyzioterapeutů a speciálních pedagogů a podělila se s námi o své bohaté zkušenosti z vlastní praxe.

Pickwickštejn

Dne 22.11. jsme ve spolupráci se školní družinou v Dambořicích postavili z krabiček od čajů Pickwick hrad Pickwickštejn. Jedná se o soutěž pořádanou společností Pickwick, kdo nasbírá nejvíc krabiček a postaví z nich hrad. Nám se podařilo sesbírat 226 krabiček. Celou akci jsme si užili v kostýmech hradních pánů a strašidel. Fotky posíláme do soutěže, tak nám držte pěsti. Děkujeme všem, kdo nám pomohl krabičky posbírat. Jak se nám hrad povedl se podívejte ve fotogalerii.

Vyhráli jsme celostátní výtvarnou soutěž!

Dne 11.11.2011 jsme si byli na Krajském úřadě JMK převzít z rukou pana hejtmana Michala Haška cenu za první místo ve výtvarné soutěži „Namaluj krajinu, ve které bys chtěl žít“. Celostátní soutěž pořádá Producentské centrum PROFIL Mariánské Lázně za podpory Severočeských dolů, a.s., a my jsme vyhráli v kategorii kolektivů. Na vítězné práci se podíleli žáci ze školní družiny Základní školy v Dambořicích. Poděkování patří hlavně učitelkám našich dětí. Na vše se podívejte ve fotogalerii.

Dýňování v Nížkovicích

Ve čtvrtek 3.11. jsme byli v MŠ a ZŠ Nížkovice. V mateřské škole jsme společně s našimi kamarády vyráběli strašáky z dýní i z papíru. Potom za námi přišli i žáci základní školy a společně jsme si zazpívali a zatančili. Na závěr jsme vytvořili strom přátelství a domluvili jsme si další společné akce. Podívejte se, jak se nám dařilo.

Koncert Tria Majer

Už tradiční sobotní návštěva pohádkových muzikantů udělala 22.10. velikou radost úplně všem. Tancovalo se, zpívalo, muzikanti museli přidávat. Moc děkujeme za jejich obětavost, je krásné mít takové kamarády. Na naši dobrou náladu se podívejte ve fotoreportáži.

Medical Fair 2011

Od 18.10. do 21.10. probíhal na brněnském výstavišti zdravotnický veletrh Medical Fair a Rehaprotex. V sekci nevládních neziskových organizací jsme se prezentovali i my s propagačním banerem. Veletrh navštívily i naše pracovnice, které získaly nové podněty k další práci.

Dýňová stezka v Dambořicích

Dne 29.9. jsme jeli za našimi kamarády do Dambořic. Absolvovali jsme stezku lesem za dýňovými strašáky, při které jsme plnily úkoly a odměnou byly sladkosti s motivy strašáků. Nakonec jsme si společně zařádili na průlezkách.

S úsměvem do školy

„S úsměvem do školy“ tak se jmenuje akce, které se již tradičně účastníme. Letos jsme si veselý den užili 13.9. na Moravském náměstí v Brně. Atrakcí tam organizátoři s pomocí sponzorů připravili hodně. Hasiči a Policie předvedli ukázky své práce, divadlo Koráb pobavilo, svými výkony nás ohromil „Železný Zekon“ . Nechybělo občerstvení a tak se nám ani nechtělo domů. Podívejte se, jak se nám to líbilo.

Ozdravný pobyt Borovinka

Týden od 5.9. jsme strávili v krásném areálu Borovinka v Domaníně u Bystřice nad Pernštejnem. Pozdní léto v přírodě na Vysočině bylo prima. Jak jsme si to užili se podívejte ve fotoreportáži.

Velká vycházka

Již tradičně jsme absolvovali s dětmi „velkou vycházku“. Jedná se o malý výlet do okolí Otnic se svačinou a pozorováním přírody. Tento rok nám přálo i počasí, tak jsme si to u nového rybníka náležitě užili. Podívejte se, jak se nám to líbilo.

Televize v LILA Domově

Projekt Sbírej-toner stále pokračuje a toto téma zaujalo i reportéry TV Prima a ČT1 . Připomínáme, že LILA Domov pro postižené děti Otnice, p.o. je jediným zařízením v Jihomoravském kraji, pro které se tonery sbírají. O tomto projektu v Otnicích natáčely reportáže televize Prima a ČT1. Reportáže se vysílaly 19.8.2011 na TV Prima a 29.8. 2011 na ČT1 ve zpravodajství z regionu.

Léto v Lile 2011

V našem atriu si rádi pohrajeme, nasvačíme a na trampolíně si pěkně zadovádíme. Jak se nám to líbi se můžete podívat na fotografiích.

Máme novou prolézačku

Z daru od Obce Telnice jsme zakoupili prolézačku. Podívejte se, jaká je krásná, co se na ní dá všechno dělat a jak nám to jde.

Koncert Hradišťanu v Telnici

Dne 24.7. pořádala obec Telnice koncert cimbálové muziky Hradišťan. Dobrovolné vstupné bylo určeno pro náš domov. V areálu telnické Sokolovny, kde koncert probíhal, byly rozmístěny panely s popisem naší práce a s fotkami z akcí. Při vstupu dostávali návštěvníci náš propagační materiál. Koncert se vydařil, tradičně úžasný Hradišťan nezklamal nikoho z hostů a že se jich sešlo. Přesto nás velmi překvapilo, když nám dne 26. července 2011 jménem obce Telnice starosta obce pan František Kroutil předal kasičku s 54 500,- Kč. Tak vysoká částka nám opravdu vyrazila dech. Všem, kteří přispěli ke zpříjemnění života našich dětí upřímně děkujeme. Děkujeme i organizátorům, kteří s myšlenkou pomoci našemu domovu přišli a realizovali ji. Za získaný dar bychom chtěli zakoupit dětem novou prolézačku a vyjet na podzim nebo na jaře příštího roku na ozdravný pobyt.

Užíváme si léto

K létu patří koupání a řádění ve vodě, podívejte se, jak si léto užíváme my v našem atriu. Tato tropická atmosféra na vás dýchne ve fotogalerii

Návštěva hejtmana

V úterý 19.7. navštívil náš domov hejtman Jihomoravského kraje pan Michal Hašek. Při prohlídce se zajímal o všechny radosti a starosti, které nám každodenní život přináší. Velká reportáž s fotkami a videem je na webových stránkách JMK.

Hipoterapie v Nedvědici

Jako každý červen i letos se nám podařilo strávit týden od 4. do 11.6. na ozdravném pobytu s hipoterapií a canisterapií v Nedvědici. Známá místa, dobří lidé v hotelu Myslivna, krásná příroda a spousta zážitků. Tento pobyt jsme hradili z výtěžku akce Sbírej-toner, tak všem sponzorům děkujeme. Jak jsme se měli se podívejte ve fotogalerii

Den dětí v Nížkovicích

V pátek 3.6. jsme přijali pozvání našich kamarádů ze ZŠ a MŠ Nížkovice a jeli jsme za nimi oslavit Den dětí. Připraveny byly sportovní hry, skákací hrad a na závěr jsme si zazpívali s kytarou. Príma den si prohlédněte ve fotogalerii

Den děti v LILA

1.6. slaví všechny děti. Nám připravený venkovní program pokazilo počasí, ale stejně jsme si Den dětí užili. Mlsali jsme zákusky a hráli hry v herně.

Velký výlet do Lednice

Tak jsme se dočkali. Po roce zase s našimi kamarády z ISŠ Slavkov pracoviště Rousínov na opravdu velký výlet, tentokrát na zámek Lednice. Dne 31.5. jsme všichni nastoupili do objednaného autobusu, který nás odvezl k zámku Lednice. Prošli jsme zahradou k přístavišti, pluli lodí až k minaretu a po občerstvení jsme vyrazili zpět pěšky zámeckým parkem. Unavení, ale šťastní jsme jeli domů. Děkujeme za krásný den kamarádům z Rousínova a hlavně sponzorovi panu Handlarovi z Brna, bez něho bychom si takový výlet nemohli dopřát. Že to byl nádherný výlet uvidíte ve fotogalerii

Dambořice

Dne 26.5. jsme se vypravili na velký výlet do Dambořic. U lesa jsme měli sraz s našimi kamarády ze školní družiny. Hráli jsme hry a byl i táborák. Že jsme si to užili uvidíte ve fotogalerii

Lipová Lázně

23. – 29.5. jsme vyjeli na ozdravný pobyt do penzionu Lipůvka v Lázních Lipová. Krásné počasí, horský vzduch a dobrá nálada, co víc bychom si mohli přát. Vlastně něco ano – hned bychom se tam vrátili… Jak jsme se měli uvidíte ve fotogalerii

Velký výlet do lesa

Dne 5.5. jsme jeli do Lovčiček do lesa na velký výlet. V lese všechno kvetlo a vonělo, ptáčci zpívali, moc jsme si to užili. Jak mo se můžete podívat ve fotogalerii

Vystoupení Tria Majer

V sobotu 30.4. nám přijeli zahrát a zazpívat naši kamarádi z Tria Majer. Moc děkujeme těmto obětavým muzikantům.Veselé písničky z pohádek a tanečky – takové sobotní dopoledne je pro nás vždycky svátek.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Dne 27. dubna se uskutečnil tradiční Den otevřených dveří v našem domově. Návštěvníci si doslova podávali dveře, slunečný den podtrhl milou a přátelskou atmosféru. A ještě něco navíc, letos o našem Dni otevřených dveří vyšly články v Deníku a ve Vyškovských novinách!

Velký výlet

Dne 20.4. jsme vyrazili na velký výlet k otnickému rybníku. Počasí nám vyšlo, pouštěli jsme lodičky a nechyběla svačinka v trávě. Jak jsme se bavili uvidíte ve fotogalerii

Velikonoční dílny

Dne 19.4. proběhly tradiční velikonoční dílny. Jako každý rok se tvořilo a tvořilo až oči přecházely. Už aby to jaro bylo v plné síle tady. Můžete se podívat ve fotoreportáži

Jarní úklid zahrady

Dne 6.4. odpoledne si pracovníci LILA Domova dali sraz v pracovním s hráběmi, nůžkami a motykami na naší zahradě. Úklid po zimě byl nutností a čím víc rukou tím lépe. Rozběhli jsme se po pozemku jako mravenci a pilně okopávali záhonky, hrabali starou trávu a stříhali přerostlé keře a stromky. Vedení domova děkuje všem, kteří pomohli. Tato práce navíc není samozřejmostí a vážíme si jí.

Karneval u nás

Dne 1.3. jsme si karneval zorganizovali sami v naší tělocvičně, aby o ten správný mumraj nikdo nepřišel. Čmelák, indián, beruška, pirát, kašpárek, havajská tanečnice, král, Karkulka a mnoho dalších postaviček tancovalo, zpívalo a nakonec i soutěžilo. Jak jsme se bavili se podívejte ve fotoreportáži

Karneval v Dambořicích

Dne 21.2. jsme si užili karnevalové veselí s našimi kamarády ze Školní družiny při ZŠ Dambořice. Na akci jsme jeli linkovým autobusem a tak to byl ještě navíc zajímavý výlet.

Návštěva v BONGU

17.2. jsme s našimi kamarády z MŠ a ZŠ Nížkovice zavítali do sportovně-zábavného centra Bongo v Brně. Byl nás plný autobus. Na místních atrakcích jsme cvičili a dováděli. Celá akce se uskutečnila díky daru, který pro nás získala právě MŠ a ZŠ Nížkovice. Na radost našich dětí se podívejte ve fotogalerii.